GeriDünya Fallaci: Almanya, Osmanlı’nın bir sancağı haline geldi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fallaci: Almanya, Osmanlı’nın bir sancağı haline geldi

Ünlü İtalyan gazeteci-yazar Oriana Fallaci, yeni piyasaya çıkan kitabında ‘La Forza della Ragiona’ (Aklın Gücü) başlığıyla İtalyanca çıkan kitabında Batı’yı İslama karşı toplu mücadeleye çağırdı.

Fallaci kitabında Avrupa’nın İslam’ın öldürücü tehdidi altında bulunduğu ve İslam’ın Avrupa’yı gizlice fethetmek istediğini öne sürüyor. Almanya’daki Türkler için ‘Almanya iki bin cami ve üç milyon Müslüman Türkle eski Osmanlı İmparatorluğu’nun bir sancağı gibi’ sözlerini kullanan Fallaci, 1988 yılında Lockerbie’de düşen uçağın Frankfurt’tan kalktığını ve uçağa bombanın Frankfurt’ta konulduğunu, 11 Eylül’deki terör saldırısının ele başlarından Muhammed Atta’nın Hamburg Üniversitesi’nde okuduğunu, El Kaide terör örgütünün lojistik merkezinin de Almanya’da bulunduğunu yazıyor.

ARABİSTAN VİLAYETİ

Bir önceki kitabında da Müslüman kadınların ‘lağım faresi’ gibi doğum yaptığını iddia eden Fallaci, Müslümanların Avrupa’da hızla çoğaldığını söylüyor. Fallaci, bu gidişle Avrupa’nın Suudi Arabistan’ın bir vilayeti haline geleceği uyarısını yapıyor ve Avrupalıları İslam’a karşı mücadeleye çağırıyor. İslam arasında ‘iyi veya kötü İslam’ gibi bir ayrımın da hayal ürünü olduğunu yazan Fallaci, Müslümanlar’ın hepsinin aynı olduğu ve amaçlarının da Avrupa’yı kuşatmak olduğu görüşünü savunuyor ve Avrupa’nın kendini ‘Fahişe gibi sultanlara’ sattığını yazıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle