GeriDünya Fadime’nin kardeşine İsveç kurşunu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fadime’nin kardeşine İsveç kurşunu

Fadime’nin kardeşine İsveç kurşunu
refid:26182665 ilişkili resim dosyası

İSVEÇ’in Uppsala şehrinde eski eşini, annesi ve kız kardeşini ölümle tehdit ettiği ihbarını alan polis Mesut Şahindal’ı (34) gözaltına almaya çalıştı.

Elinde 2 bıçak bulunan şüpheli, direnince polislerden birinin açtığı ateşle kafasından vuruldu. Olay yerinde hayatını kaybeden Şahindal’ın 12 yıl önce babası tarafından öldürülen ve İsveç’te namus cinayetlerinin sembolü haline gelen Fadime Şahindal’ın kardeşi olduğu ortaya çıktı.

Sembol oldu

FADİME Şahindal, 12 Eylül’den sonra siyasi mülteci olarak Kahramanmaraş’tan İsveç’e giden bir ailenin kızı. Çok sayıda Maraşlının yaşadığı Uppsala’ya yerleşen, İsveç’te büyüyen Şahindal için sonun başlangıcı, ailesinin onu amcasının oğluyla evlendirmek istemesi oldu. Reddeden ve sevdiği gençle evlenen 26 yaşındaki kadın babası tarafından öldürüldü.

Polise eleştiri

SON bir yıl içinde İsveç polisinin gözaltına almaya çalıştığı esnada ateş ederek öldürdüğü vaka sayısı 6’ya yükseldi. Tepkilerin artması üzerine bir açıklama yapan Polis Sendikası Ombudsmanı Hans Olsson, polisin bu tür olaylarda elektrikli silah kullanması gerektiğini belirtti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle