GeriDünya Ezeli rakiplerden dev dayanışma
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ezeli rakiplerden dev dayanışma

İki ezeli rakip, ekonomik krizi Türkiye ile birlikte aşma yolunda toplumsal bir dayanışmanın örnek adımını attı. Birlikte hareket etme kararı alan G.Saray ve F.Bahçe bu oluşumun kapılarını Beşiktaş ve diğer kulüplere de açtı.

1- Spor dallarında önder iki kulüp olarak devletten gereken yardımı almak için girişimlerde bulunulacak.

2- Havuz sistemi ve Kulüpler Birliği'nden hakedilen oranda temsil hakkı almak için çözüm yolları üretilecek.

3- Amatör spor dallarında birlikte hareket edilecek. Gelir getirici kararlar birlikte alınacak.

TümTürkiye'nin merakla beklediği Fenerbahçe-Galatasaray zirvesinden dev bir işbirliği ve ekonomik krizden geçen Türkiye'ye örnek olacak bir dayanışma çıktı.

Önceki gece Fenerbahçe Kulübü'nde gerçekleşen ‘‘tarihi kucaklaşma’’ tam 4 saat sürdü. Son derece sıcak bir ortamda ve dostane bir havada gerçekleşen buluşmada, iki takım yöneticileri, öncelikle futbolda son yıllarda yaşanan tribün terörünü masaya yatırdılar. Futbolun ve ülkenin barışa ve toplumsal huzura ihtiyacı olduğunu belirten yöneticiler, ele ele TRİBÜN TERÖRÜNE DUR diyecekler.

SAHA DIŞINDA ELELE

Yıllardır hem saha içinde, hem de saha dışında inanılmaz bir rekabet yaşayan Fenerbahçe ve Galatasaray Kulübü, bundan böyle saha dışında birlikte hareket etme kararı da aldılar.

Ekonomik konuları da ele alan iki ezeli rakip bundan böyle saha dışında da güçlerini birleştirmeye ve birlikte hareket etmeye karar verdiler.

Bu amaçla aşağıdaki kararları aldılar.

Tüm spor dallarında F.Bahçe ve G.Saray önderliği var. Olimpiyata Türkiye 4 sporcu gönderse bunun 2'si G.Saraylı, 2'si F.Bahçeli... Ancak tüm bunlara karşılık bu iki kulüp devletten gereken yardımı hiç görmüyor. Bunun için girişimlere başlayalım.

GELİR ARTTIRALIM

Futbol yayınlarında en büyük talep F.Bahçe, G.Saray ve Beşiktaş'ın maçlarına oluyor. Ancak ne havuz sisteminde ne de Kulüpler Birliği'nde bu kulüpler hakettikleri oranda temsil hakkı ve bedeli alamıyorlar. Bu bedeli almak için çözüm yolları üretelim.

Amatör spor dallarında birlikte hareket edelim. Gelir getirici kararları birlikte alalım.

ORTAK HAREKET EDİLECEK

Türkiye bir ekonomik krizden geçiyor. Böylesine kritik günlerde F.Bahçe ve G.Saray'a toplumsal görevler de düşüyor. Bugünden sonra iki kulüp topluma örnek olacak bir dayanışma içine girsin. Her konuda birlikte hareket edelim. Böylelikle toplumsal bir dayanışmanın yollarını açalım. Ve krizden çıkışta örnek olalım.

Bu amaçla bir komisyon kuralım. Beşiktaş Kulübü'nü de bu amaçla ziyaret edelim. Ayrıca bu dayanışmayı tüm kulüplere açalım.

Bu kararlardan sonra önce G.Saray Yönetimi, Beşiktaş Yönetimi ile biraraya gelecek. F.Bahçe yönetimi ise 15 gün içinde sarı kırmızılı kulübe iade-i ziyerette bulunacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle