Dünya Haberleri

DÜNYA

  Evlilik sözleşmesinde trafik emniyet kuralı

  Hürriyet Haber
  13.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD'de ‘sözleşmeli evlilik’ giderek yaygınlaşıyor. Evliliklerini sözleşmeye bağlayan çift sayısının 50 bini bulduğu bildiriliyor.

  Amerikan basınında yer alan bir haberde, Rex ve Terese LeGalley çiftinin 16 sayfalık evlilik sözleşmesinden ilginç alıntılar yapıldı. New Mexico eyaletinde yaşayan LeGalley çiftinin sözleşmesinde, evlilik yaşamının her yönü en ince ayrıntısına kadar kaleme alındı.

  Sözleşmede çiftin ne kadar sıklıkta cinsel ilişkide bulunacağı, alışverişe hangi gün kimin gideceği, çamaşırları ne zaman kimin yıkayacağına kadar her türlü detay yer aldı. Sözleşmenin bir maddesinde ‘gece 11’de evdeki tüm lambalar söndürülmüş olacak' denilirken, bir diğerinde ‘trafikte, önde giden motorlu araçla en az bir otomobillik mesafe bırakılacak’ kuralı yer aldı.

  Teresa'nın iki yıl doğum kontrol hapı kullanacağı da kağıda döküldü ve bebekleri John Walter da çiftin evlenmesinden üç yıl sonra dünyaya geldi. Sözleşmeye göre, Teresa LeGalley, iki çocuk sahibi daha olabilecek, ancak ondan sonra hamile kalmasının önlenmesi için bıçak altına yatacak. Rex ve Teresa'nın başlarından daha önce birer mutsuz evlilik geçtiği belirtilirken, Rex LeGalley, ‘Bu sözleşmede herşey bulunuyor. Bizim yaptığımız ise ona uymak. Bu da mutluluk getiriyor’ diye konuştu.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı