GeriDünya Evet polis dayak attı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Evet polis dayak attı

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, İngiliz The Financial Times Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, İstanbul’daki gösteride polisin aşırı güç kullanmasının Türkiye’nin uluslararası imajını olumsuz etkilediğini söyledi.

Sorumluluklarına aykırı davranan polislerin cezalandırılacağını ifade eden Gül, ‘Bu şeyi gizleyemeyiz. Oldu. Ancak önemli olan soruşturulması ve hata varsa ceza verilmesidir’ dedi. Gül, polisin işinin ceza vermek değil şiddeti durdurmak olduğunu da belirtti.

Abdullah Gül, Türk hükümetinin ‘reform yorgunu’ olduğu iddialarını ise reddetti. AB ile üyelik müzakerelerine ilişkin hazırlıkların yolunda gittiğini belirten Gül, ‘Reformların uygulamasının en önemli konu olduğunu biliyoruz. Bu yöndeki çabaları sürdüreceğiz’ dedi.

OXFORD’A TÜRK ÇİNİSİ Gül, Oxford’daki İslam Araştırmaları Merkezi’ni ziyaret etti. Eşi Hayrünisa ile birlikte başlarına baret takarak merkezin yapımı süren binasında incelemelerde bulunan Gül, Türk hükümeti olarak, merkezin giriş bölümünün dizaynını üstleneceklerini bildirdi. Girişteki kapı, iç avlu ve binanın bazı bölümlerine İznik çinileri döşenecek.

‘Türkler’e bayıldı

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, dört günlük çalışma ziyareti için geldiği Londra’da Royal Academy of Arts tarafından düzenlenen ‘Türkler; Bin Yılın Yolculuğu 600-1600’ sergisini gezdi. Sergiden çıkarken yaptığı açıklamada organizasyonu ‘harika, muhteşem’ olarak değerlendiren Bakan Gül, ‘Kendimize güvenimiz, gururumuz kabarıyor açıkçası. Bu sergi, Türklerin bin yıllık serüvenini anlatıyor ve bu yürüyüş devam ediyor aslında’ dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle