Dünya Haberleri

DÜNYA

  Ev katliamının 2 zanlısı suç makinesi

  Hürriyet Haber
  26.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD’nin Connecticut eyaletinde, Cheshire kasabasında saygın bir doktor olan William Petit Jr’ın (50) evine girip ailesini rehin alan, bankadan zorla parasını çektirdikten sonra döndükleri evde, karısını katleden ve evi ateşe verip kızlarının ölümüne neden olan iki cani için idam cezası istenebileceği belirtildi.

  Hırsızlıktan 20 kez hüküm giyen Joshua Komisarjevk (26) ve Steven Hayes’e (44) "saldırı, cinsel saldırı, adam kaçırma, hırsızlık, soygun ve kundaklama" suçları yöneltildi. İkiliye, alınacak otopsi sonuçlarından sonra "cinayet" suçlamaları da yöneltilebilecek. Bu durumda idam cezasına çarptırılabilecek olan zanlılardan her birine 15 milyon dolarlık kefalet kondu. Ağır yaralanan doktor ise iyileşiyor.

  GECEYARISI EV BASKINI

  Değeri ortalama 500 bin dolar olan tarihi evleriyle ünlü Cheshire kasabası, pazartesi günü dehşet verici bir olayla çalkalandı. Çoğu orta düzey ve üstü gelir grubuna dahil 29 bin kişinin yaşadığı zengin kasabadaki korkunç olaylar, iki hırsızın endokrinoloji ve diyabet uzmanı Dr. William Petit Jr’ın evine geceyarısı girmesiyle başladı. 03.00 civarında eve giren hırsızlar, sese uyanan doktorla birlikte 48 yaşındaki karısı Jennifer ile 17 ve 11 yaşlarındaki iki kızını bağlayarak rehin aldılar.

  Hırsızlar, sabah 9.30’da, ismi polisçe açıklanmayan, fakat Jennifer Petit olduğu sanılan bir rehineyle birlikte bankaya gittiler. Dr. Petit’nin hesabındaki tüm parasını zorla çektiren hırsızlardan şüphelenen bir veznedar, polise haber verdi. Bu arada hırsızlar, rehineleriyle birlikte eve döndüler.

  Tam evden ayrılmak üzereyken polisin geldiğini görünce paniğe kapılan hırsızlar, Dr. Petit’yi ölesiye dövdükten sonra, karısını iple boğup delilleri yok etmek amacıyla evi ateşe verdiler. İçeride mahsur kalan iki kız kardeş Hayley ve Michaela, dumandan boğularak can verdi. İki kız kardeş, annelerinin bu hastalığa yakalanmasından sonra MS hastaları için bir fon kurmuş ve binlerce dolar yardım toplamışlardı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı