GeriDünya Estonya Cumhurbaşkanı'nı aldatan First Lady kameralara yakalandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  16
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Estonya Cumhurbaşkanı'nı aldatan First Lady kameralara yakalandı

Estonya Cumhurbaşkanı'nı aldatan First Lady kameralara yakalandı

Kuzey Avrupa’da 1.3 milyon nüfusuyla kendi halinde bir baltık ülkesi olan Estonya, hükümetin en tepesinde yaşanan skandalla sallanıyor. Magazin ağırlıklı bulvar gazetelerinin dahi bulunmadığı ülkenin şu sıralar birinci gündem maddesi, 2006 yılından beri cumhurbaşkanlığı görevini yürüten 60 yaşındaki Toomas Hendrik Ilves’in eşi Evelin Ilves’in başka bir erkekle ulu orta öpüşmesi. Eşi yurt dışı gezisine çıkan 46 yaşındaki First Lady Evelin Ilves, 7 Ağustos günü başkent Tallinn’de bir kafeye gitti.

Estonya Cumhurbaşkanını aldatan First Lady kameralara yakalandı

SABAHA KARŞI TERASTA ÖPÜŞTÜLER
Milliyet'ten İsmail Şahin'in haberine göre, terasta masa ayırtan First Lady, saatler ilerledikçe dans etmeye başladı. Bir erkekle yakınlaşan Evelin bütün gece bu kişiyle samimi şekilde dans etti. First Lady, sabaha karşı da kendisinden yaşça küçük adamla öpüşmeye başladı. Kafedekiler First Lady’nin kaçamağını saniye saniye görüntüledi. Skandal Estonya basınına bomba gibi düştü. Kroonika dergisi birinci sayfadan First Lady’nin öpüşürken fotoğraflarını basarak, “First Lady evli olduğunu unutarak kafenin terasında gizemli adamla öpüştü” diye yazdı.

ÖZÜR DİLEYİP ÜLKEYİ TERK ETTİ
Ülkenin birinci gündem maddesi haline gelen skandalla ilgili cumhurbaşkanlığı tek bir açıklama yapmadı. Cumhurbaşkanlığı Twitter hesabı skandalı görmezden gelerek, “Rusya Ukrayna’ya müdahale ediyor”, “Dünyanın en güzel bisikletleri” gibi mesajlar paylaştı. Tepkiler üzerine First Lady, Facebook’tan yaptığı açıklamada, “Şu anda hayatımın en zor anlarını yaşıyorum. Zarar verdiğim herkesten tüm ülkemin gözü önünde özür diliyorum” ifadelerine yer verdi. Karıştığı skandal gündemden bir türlü düşmeyince First Lady çareyi yurtdışına kaçmakta buldu. Evelin Ilves 10 yaşındaki kızıyla Almanya’ya gitti.

Estonya Cumhurbaşkanını aldatan First Lady kameralara yakalandı

2004’TE EVLENDİLER
Tallinn’de 1968 yılında doğan Evelin, üniversitede tıp okuduktan sonra reklamcılık yaptı. Daha sonra halkla ilişkiler şirketi kurdu ve ülke çapında slogan haline gelen bir turizm projesini yürüttü. Uzun zaman ilişki yaşadığı Toomas Hendrik Ilves’ten 2003’te bir kızı olan Evelin, 2004’te evlendi. Eşinin ikinci karısı olan Evelin, 2 yıl sonra da First Lady oldu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle