GeriDünya Eski başbakan emlak kralı gibi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eski başbakan emlak kralı gibi

Eski İngiltere Başbakanı Tony Blair, zengin emlak portföyüne bu kez de 4 milyon sterlin değerindeki tarihi bir malikaneyi kattı.

Birinci derecede koruma altında bulunan Buckinghamshire'daki Souht Pavillon isimli malikanenin 7 odası, bir saat kulesi ve özel olarak dizayn edilmiş bahçesi bulunuyor.

Artık hayatta olmayan eski aktörlerden Sir John Gielgud'ın malikanesini 4 milyon sterline satın alan Blair ailesinin emlak portföyünün, böylece birbirinden değerli 6 evi içerdiğine dikkat çeken emlak uzmanları, Blair'lerin sahip olduğu mülklerin toplam değerinin ise 10-15 milyon sterline ulaştığını bildirdi.

Blair ailesi 2004 yılında da Londra'nın merkezinde Connaught Meydanı'nda 3,5 milyon sterline ikinci derecede tarihi eser sayılan 4 katlı ev satın almıştı. Ailenin aynı bölgede 800 bin sterline bir ev daha aldığına işaret eden emlak uzmanları, bu iki evin birleştirilmesi çalışmalarının sürdüğüne dikkat çekti.

Blair'lerin bunların dışında Bristol'de 2002 yılında 525 bin sterline alınmış iki dairesi ile County Durham'da yaklaşık 250 bin sterlin değerinde olduğu tahmin edilen bir evleri daha bulunuyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle