GeriDünya Eşim olmasa başbakan olamazdım
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eşim olmasa başbakan olamazdım

İngiltere Başbakanı Tony Blair, eşi Cherie'yi ‘hayatının yapı taşı’ diye tanımlayarak, ‘Eşim olmasa siyasette bu kadar başarılı olamazdım’ dedi.

Tony Blair'in başbakanlıktaki 1'inci yıldönümü dolayısıyla Daily Mirror Gazetesi'nde yayınlanan röportajında Cherie’yi seviyorum. Cherie hayatımı üzerine kurduğum bir kaya. O olmasa bu yaptıklarımı yapamayacağıma inanıyorum. Beni demirli tutuyor' diye konuştu.

Geçen yıl Mayıs ayında ezici çoğunlukla iktidara gelen Tony Blair, başbakanlık koltuğunda sonsuza kadar oturamayacağını bildiğini belirterek, ‘Havalara girmeye gerek yok’ dedi. Duygusal bir insan olduğunu itiraf eden Blair, ancak zor yanlarının da bulunduğunu belirterek, ‘Bakanların bana boyun eğmesi gerekiyor. Çevremdekilere nazik davrandığımı sanıyorum. Ancak şovu benim idare ettiğimi bilmeleri gerekir’ dedi.

18 yıllık avukat eşi Cherie sayesinde zorlukların üstesinden geldiğini belirten Blair şöyle devam etti: ‘Kendimi kötü hissettiğimde Cherie hep yanımdadır. ‘Bak sen bunların olacağını biliyordun. Şimdi kalk, silkin kendine gel ve herşeye yeni baştan başla' der.'

Üç çocuk annesi olan Cherie Blair, kilo verip gardırobunu yenileyerek yeni görevine ayak uydurmaya çalışmıştı. Tony Blair, eşinin bu çabalarına da değinerek, ‘Yaptıklarıyla gurur duyuyorum. Çok çaba sarfetti. Eşim benim ve ülkesi için kefil olmaya çalıştı' dedi.Yorumları Göster
Yorumları Gizle