GeriDünya Ermenistan köprüleri atıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  12
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ermenistan köprüleri atıyor

Ermenistan köprüleri atıyor
refid:14794369 ilişkili resim dosyası

Ermenistan Dışişleri Bakanı Edward Nalbandyan, Erivan hükümetinin protokolleri askıya alma kararının ardından Türk ve Ermeni tarafının yeni bir yol haritası oluşturduğu yönündeki açıklamaları yalanladı.

Ermenistan Dışişleri Bakanı Edward Nalbandyan, Türk-Ermeni ilişkilerini normalleştirmeyi hedefleyen bir yol haritasının artık mevcut olmadığını söyledi. 

Arjantin Dışişleri Bakanı Jorge Taiana ile ortak basın toplantısı düzenleyen Ermenistan Dışişleri Bakanı Edward Nalbandyan, Türk-Ermeni ilişkileriyle ilgili bir soruya, "Türk-Ermeni ilişkilerini normalleştirmek için yeni bir yol haritası yok" dedi.

Türkiye-ABD Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Suat Kınıklıoğlu dün ABD'nin başkenti Washington'da yaptığı açıklamada, Türk-Ermenistan ilişkilerinde yeni bir gelişme olana kadar her iki tarafında da bu konuda konuşmamak için ilke kararı aldığını belirtmişti.

Kınıklıoğlu ABD'de düzenlediği basın toplantısında şunları belirtmişti: "Şu anda detay veremem ancak masaya çok iyi bir teklifle geleceğiz, bunu kabul etmek ya da ret etmek Ermenistan'a kalmış."

Ancak Ermenistan Dışişleri Bakanı Nalbandyan, Kınıklıoğlu'nun bu sözlerini dedikodu olarak değerlendirerek, bu konuda yorum yapmak istemediğini belirtti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle