GeriDünya Erken doğum mucizesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erken doğum mucizesi

Erken doğum mucizesi

İngiltere, geçen yıl 23 haftalıkken dünyaya gelip aylar süren tedaviyle hayata tutunan Shona Jeffery (27) ve Darren Turrall (24) çiftinin ikizlerini konuşuyor.

Kent şehrindeki Darent Valley hastanesine hamileliği 22 hafta 6 günlükken giden Jeffrey’ye doktorlar, maalesef ikiz bebeklerin çok kısa süre sonra dünyaya geleceğini ve hayatlarına devam etmelerinin çok zor olduğunu söyledi. Buna karşılık bebekleri dünyaya gelmesi halinde onları yaşatmak için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladılar. Ardından bebeklerin akciğerlerinin gelişimini hızlandırmak için Jeffrey’ye steroid iğnesi yapıldı.

TARİHE GEÇTİLER

Sonuçta Dolly 11 Kasım 2016’da 23 hafta bir günlükken 473 gram ağırlığında dünyaya geldi. 5 gün sonra ise Albert 623 gram doğdu. Her iki bebek de yoğun bakıma alındı. Geçtiğimiz mart ayında Albert, geçen ay da Dolly hastaneden taburcu edildi. Her iki bebeğin de sağlık durumu iyi. Shona Jeffrey, “Onlar kesinlikle bizim iki mucizemiz” sözleriyle duygularını ifade etti. İki bebek ölümle sonuçlanmayan en erken ikiz doğum olarak kayıtlara geçti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle