GeriDünya Erdoğan'ın Yahudi Kongresi heyetiyle yapacağı görüşme iptal oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  34
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erdoğan'ın Yahudi Kongresi heyetiyle yapacağı görüşme iptal oldu

Erdoğan'ın Yahudi Kongresi heyetiyle yapacağı görüşme iptal oldu
refid:27255509 ilişkili resim dosyası

Ronald S. Lauder başkanlığındaki Dünya Yahudi Kongresi heyetinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bugün yapacağı görüşme iptal oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM zirvesi için gittiği New York'ta dünya liderleri ile görüşmesinin dışında üç kilit görüşme daha yaparak Müslüman, Yahudi ve Hıristiyan topluluklarının temsilcileri ile ayrı ayrı bir araya gelecekti.

Erdoğanın Yahudi Kongresi heyetiyle yapacağı görüşme iptal oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan New York'ta üç ayrı dinin temsilcileriyle bir araya gelecekCumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Dünya Yahudi Kongresi heyetin, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul için daha önce aldıkları randevu saatini bugün sabah saatlerinde değiştirmek istemesi görüşmenin iptalini beraberinde getirdi.

Cumhurbaşkanlığının programında, Dünya Yahudi Kongresi heyetinin bugün saat 10.45'te The Peninsula Oteli'nde Erdoğan tarafından kabulü öngörülüyordu.

Ancak edinilen bilgiye göre, Dünya Yahudi Kongresi yetkilileri bu sabah Cumhurbaşkanlığıyla temasa geçerek kabulün bir başka gün veya saate ertelenmesi talebinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da, son anda gelen bu talep karşısında program yoğunluğu nedeniyle kabul için başka bir randevu veremediği, bunun da Dünya Yahudi Kongresi heyetiyle planlanmış görüşmenin iptaliyle sonuçlandığı kaydedildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle