GeriDünya Erdoğan'dan Srebrenitsa Soykırımı mesajı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erdoğan'dan Srebrenitsa Soykırımı mesajı

Erdoğan'dan Srebrenitsa Soykırımı mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 sene önce yaşanan Srebrenitsa Soykırımı'na ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajı şu şekilde:

23 yıl önce Avrupa'nın gözü önünde yaşanan, tarihin en utanç verici hadiselerinden biri olarak gördüğüm #Srebrenitsa Soykırımı'nda şehit olan Bosnalı kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

Bu tür insanlık suçlarının tekrarlanmaması için hep birlikte mücadele edeceğiz.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BRÜKSEL'DE

Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Zirvesi'ndeki "Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı"na katıldıTürkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Zirvesi'ndeki "Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı"na katıldı. Konferans Merkezi Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya katılan liderlerin yerlerini aldığı esnada, ABD Başkanı Donald Trump, Başkan Erdoğan'la samimi şekilde tokalaştı.Trump, ayrıca Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'la da bir süre sohbet etti.Başkan Erdoğan'ın beraberindeki heyette, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da hazır bulundu. Toplantının basına açık gerçekleşen bölümünde, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve Belçika Başbakanı Charles Michel açılış konuşmaları yaptı.Toplantının basına kapalı birinci oturumuna katılan Başkan Erdoğan da kısa bir konuşma gerçekleştirecek.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle