GeriDünya Erdoğan, Ürdün Kralı Abdullah ile görüştü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erdoğan, Ürdün Kralı Abdullah ile görüştü

Erdoğan, Ürdün Kralı Abdullah ile görüştü
refid:30103855-spot ilişkili resim dosyası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ürdün Kralı Abdullah ile görüşmesinde, İsrail'in Müslümanlara yönelik ihlalleriyle ilgili uluslararası toplumun harekete geçirilmesi için İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin ortak çaba sarf etmesi gerektiğini belirtti.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Kudüs'te Müslümanlara yönelik ihlalleriyle ilgili olarak Ürdün Kralı Abdullah ile telefon görüşmesi yaptı.

Görüşmede Erdoğan, uluslararası toplumun bu konuda harekete geçirilmesi için İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin ortak çaba sarf etmesi gerektiğini vurguladı.

Ürdün Kralı Abdullah da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a konuya ilişkin çabalarından dolayı teşekkür ederek, İsrail'in Harem-i Şerif'te yaptıklarının kabul edilemez olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kral Abdullah'ın, Türkiye ve Ürdün'ün dışişleri bakanlarının bu konuda neler yapılabileceğini değerlendirmek üzere en kısa sürede görüşmeleri hususunda mutabık kaldıkları kaydedildi.

Kral Abdullah, görüşme sırasında, terör saldırılarında şehit olan asker ve polisler için Türk halkına taziyelerini de iletti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle