GeriDünya Erdoğan: İsrail’in yaptığı terördür
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erdoğan: İsrail’in yaptığı terördür

Başbakan Tayyip Erdoğan, terör örgütü Hamas’ın ruhani lideri Şeyh Ahmet Yasin’in İsrail’in füze saldırısıyla öldürülmesini yine ‘terör olayı’ diye niteledi.

Erdoğan, dün Tokyo’da Ulusal Basın Kulubü’nde Japon gazetecilerin Ortadoğu ve Irak’la ilgili sorularını şöyle yanıtladı:

İSRAİL: Şeyh Ahmed Yasin, vücudunun üçte ikisi tutmayan, İsrail hapishanelerinde mahkum olan bir insandı. Sağlık sorunları nedeniyle serbest bırakıldı. Sonra böyle bir insan roket atışlarıyla öldürüldü. Niye serbest bıraktın? Niye roketle öldürdün ve hükümet olarak bir suikastin ve cinayetin kararını alıyorsunuz? Bir devlet kin tutmaz ve hukuku askıya almaz. Böyle olursa bu terördür. Bu durum, Ortadoğu’daki barışın üzerine bomba olarak düşmüş ve barış için yol haritasını ortadan kaldırmıştır.’

IRAK: Irak’ta sebep-netice ilişkisi üzerinde durulması gerekir. Bu durumu, silahla ve militarist yollarla çözmek mümkün değil. Terör nerede, ne zaman kimi vuracağı belli olmayan bir fenomendir. Dünya hálá netice üzerinde duruyor ama, şu ana kadar sebepler ortadan kaldırılmadı. Bunun nedeni yoksulluktur. Yoksulluk ideolojiler için kullanılan bir istismar nedenidir.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle