GeriDünya Erdoğan: Gün birlik günü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  18
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erdoğan: Gün birlik günü

Başbakan Erdoğan, İngiltere yolculuğu öncesi, Hakkari'de operasyonların sürdüğünü, kayıp 8 askerle ilgili sevindirici haber almaya beklediklerini söyledi. Ana muhalefet partisi lideri Deniz Baykal'ı çelişkiler iöçinde olmakla suçlayan Erdoğan, "Gün dayanışma, milli birlik günüdür" dedi.

Başbakan Erdoğan İngiltere yolculuğu öncesi Ankara'da düzenlediği basın toplantısında yapacağı temaslarla ilgili bilgi verdi. İngiltere'de terörizmle mücadeleyi görüşme imkanı bulacaklarını ifade eden İsrail Başbakanı Ehud Olmert ile de görüşeceklerini belirtti.

Güneydoğu devam eden operasyonlarla ilgili olarak Erdoğan, "Silahlı kuvvetler bölgede yoğun bir şekilde operasyonlarını sürdürüyor. Temennimiz o dur ki bu 8 erimizi bulma imkanını yakalarız. Terör örgütüne yönelik yayın yapanlar isimler verip, elimizdedir diyor ama psikolojik bir durum da oalbilir. Biz bu operasyonlardan sevindirici bir haber almayı umuyoruz" dedi.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kendilerine karşı yönelttiği eleştirilere sert çıkan Erdoğan, "Tezkereyle ilgili parlamentoda görüşmeler yapıldı. Sayın Baykal durumu milli mesele çerçevesinde yorumlamıyor. Baykal, bir çelişkiler dünyasında yaşıyor. Akşam farklı sabah farklı konuşuyor. Gün dayanışma günü. Sayın Baykal, senin önerin nedir, bir bildiğin varsa söyle. Durmadan üstü kapalı eleştiriler yapmak sana bir şey kazandırmıyor. Tabi bu durumda ülke de bir şeyler kaybediyor. Tezkere ile ortaya koyulan tavır hükümete bir yetkidir. İlgili kurumlar bir araya gelip, değerlendirmeler yapılıyor. bir mutabakat çerçevesinde adımlar atıyoruz, istiyoruzki bu durum siyasiler arasında olsun. Bınun özellikle vurgulamak iştiyorum" diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle