Dünya Haberleri

DÜNYA

  Erdoğan: Gerekenler yapıldı, takvim 3 Ekim

  Hürriyet Haber
  02.09.2005 - 12:18 | Son Güncelleme:

  Başbakan Erdoğan İtalya’ya hareketinden önce düzenlediği basın toplantısında, AB ile 3 Ekim müzakerelerine ilişkin yapılan açıklamaları değerlendirdi. Erdoğan, "Yapılması gerekenleri yaptık. Bundan sonraki gelişmeleri bizim kabul etmemiz diye bir şey söz konusu olamaz. Şu anda bizim önümüzdeki takvim sadece 3 Ekim müzakere sürecidir" dedi.

  Erdoğan, Galler’in Newport kentinde toplanan Avrupa Birliği Dışişleri Bakanları toplantısının ardından gelen 3 Ekim müzakerelerine ilişkin açıklamalar üzerine şunları söyledi:

  "AÇIKLAMALAR BAĞLAYICI YAKLAŞIM TARZLARI DEĞİL"

   "Konuyla ilgili şu ana kadar gelenlerin hiçbiri bizi bağlayıcı yaklaşım tarzları değil. Bu konuda, bizim tutumuz bellidir. Şu anda biz artık 3 Ekim müzakere sürecinin hazırlığı içerisindeyiz. Bizim yapmamız istenenler bize yazılı olarak beyan edilmiştir. Biz de yapılması gerekenleri yapmışızdır. Bundan sonraki gelişmeleri bizim kabul etmemiz diye bir şey söz konusu olamaz. Şu anda bizim önümüzdeki takvim sadece 3 Ekim müzakere sürecidir."

  "BERLUSCONİ İLE 3 EKİM ÖNCESİ DEĞERLENDİRME YAPACAĞIZ"

  Roma’da İtalya Başbakan’ı Silvio Berlusconi ile çalışma yemeğinde biraraya geleceğini belirten Erdoğan, "Başbakan Berlusconi ile 3 Ekim müzakare süreci öncesi son durumu ve gelişmeleri değerlendirme fırsatımız olacak" dedi.

  Erdoğan, Ambrosetti adlı düşünce kuruluşu tarafından düzenlenen dünyadaki enerji sorunlarının tartışılacağı Foruma katılarak, Türkiye’nin konuya ilişkin görüş ve politikaları hakkında bir konuşma yapacağını kaydetti.

  Söz konusu Foruma birçok ülkeden üst düzey yöneticilerin de katılacağını ifade eden Erdoğan, "Bu çerçevede bazı önemli isimlerle ikili görüşmeler yapma fırsatı da bulacağım" diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı