GeriDünya Erdoğan’dan karikatür tepkisi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  138
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erdoğan’dan karikatür tepkisi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün görüştüğü Fransa Dışişleri Bakanı Philippe Douste-Blazy’e Fransız basınında yer alan Hz. Muhammed karikatürleriyle ilgili tepkisini, "manevi değerlerimize saldırı" sözleriyle iletti.

Erdoğan, Fransız bakanla başbaşa görüşmesinin sonunda sözü France Soir’da yer alan karikatürlere getirdi. "Basın özgürlüğünün sınırı olmalı" diyen Erdoğan, "Manevi değerlerimize saldırı" diye nitelediği karikatürle ilgili tepkisini şöyle ifade etti: "Medeniyetler ittifakını sağlamak için çaba gösterdiğimiz bir zamanda bu türlü yaklaşımlar, çatışma kültürüne hizmet etmektedir. Bunu kabul edilemez buluyorum."

İsveç Başbakanı Rasmussen’i eleştirdi

İSVEÇ Başbakanı Göran Persson da Danimarka Başbakanı Rasmussen’i eleştirerek "Anders Fogh Rasmussen olabilecekleri daha önceden görebilmeliydi. Rasmussen, Müslüman ülke temsilcilerine ifade özgürlüğünü anlatabilmek için daha fazlasını yapabilirdi. Giderek kendini savunma pozisyonunda buldu, atak olsaydı daha iyi olurdu. Ben onun yerinde olsaydım, hemen diplomatik girişimlerde bulunur, Danimarka yasalarını anlatır ve gazete ve yetkililerin, Müslümanları aşağılama düşüncesi taşımadıklarını kabul ettirmeye çalışırdım" dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle