GeriDünya Enron'un eski patronunun oğlu evinde ölü bulundu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Enron'un eski patronunun oğlu evinde ölü bulundu

ABD'nin, 2001 yılında iflas eden en büyük enerji şirketlerinden Enron'un eski patronu Jeffrey Skilling'in oğlu John Taylor Skilling, Kaliforniya eyaletindeki evinde ölü bulundu.

Polis sözcüsü Anthony Bertagna, yaptığı açıklamada, John Taylor Skilling'in cesedinin, eyaletin başkenti Los Angeles'in güneydoğusunda yer alan Santa Ana kentindeki evinin yatak odasında, arkadaşları tarafından bulunduğunu belirtti. Bertagna, yatağın yanında haplar bulunduğunu bildirdi.

Bertagna, AFP'ye yaptığı açıklamada, "Taylor Skilling, yemeğe gitmek için dün akşam arkadaşlarıyla buluşacakmış ama buluşmaya gitmemiş" dedi. Polis sözcüsü, "Arkadaşlarına göre, Skilling bir ayrılmadan dolayı, depresyondaymış" diye konuştu.

Cesette darp izlerine rastlanmadığını belirten Bertagna, soruşturma ve tahlillerin olayın bir intihar olup olmadığını belirleyeceğini söyledi.

Enron'un iflasından dolayı 24 yıl hapis cezasına çarptırılan baba Jeffrey Skilling ise halen cezaevinde bulunuyor.

Enron'un karını olduğundan daha yüksek gösteren bilançolar ve bir milyar dolardan fazla borcun gizlenmesiyle patlak veren skandal, Enron davasını şirketlerdeki yolsuzluklar konusunda simge haline getirmişti.

Enron'da yaşananlar hem ABD piyasalarında şok etkisi yaratmış hem de yatırımcıların büyük şirketlere olan güvenini sarsmıştı.

Şirketin iflası sonucu, binlerce kişi işsiz kalmış, Enron'un hissedarları da varlıklarını yitirmişti.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle