GeriDünya Endonezya'da kuş gribine bir kurban daha
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Endonezya'da kuş gribine bir kurban daha

Endonezya'da perşembe günü kuş gribi teşhisiyle hastaneye kaldırıldıktan sonra ölen kadının kuş gribi olduğu kesinleşti. H5N1 virüsü şimdiye kadar dünyada 141 kişi, Endonezya'da ise 46 kişi hayatını kaybetti.

Endonezya Sağlık Bakanlığı üst düzey yetkilisi Nyoman Kandun, perşembe günü ölümcül kuş gribi virüsü H5N1 taşıdığı şüphesiyle Batı Cava eyaletinin Garut bölgesindeki Selamet Hastanesine getirildikten 3 saat sonra ölen 35 yaşındaki Euis Lina'nın, hastalığın virüsünü taşıdığının kesinleştiğini söyledi.

Selamet Hastanesi yetkilisi Yogi Suprayogi ise son 24 saat içinde 4, 16 ve 60 yaşlarındaki 3 kişinin daha kuş gribi şüphesiyle hastaneye getirildiğini ifade etti.

Endonezyalı yetkililer, şüpheli vakaların sayısının 12'ye yükseldiğini belirterek, başkent Cakarta'nın 150 kilometre güneydoğusundaki Garut bölgesindeki vakaların, çok sayıda yeni vakanın ortaya çıkacağı endişesini artırdığını belirtiyor.

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre H5N1 virüsü şimdiye kadar dünyada 141 kişinin ölümüne neden oldu. Örgüt, kuş gribinin en fazla etkilediği ülke olan Endonezya'da hastalıktan 46 kişinin öldüğünü açıkladı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle