GeriDünya Endonezya yine sallandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Endonezya yine sallandı

Endonezya'nın Sulawesi bölgesinde şiddetli bir deprem meydana geldi. Amerikan Jeolojik İzleme merkezinin internet sitesinde depremin büyüklüğünün 6.5 olarak ölçüldüğü belirtildi.

Endonezya'nın önde gelen haber radyosu El Şinta, depremin adalar ülkesinde paniğe yol açtığını belirterek, şu ana kadar depremde ölen ya da yaralanan olduğuna dair bilgi olmadığını duyurdu.

Meteoroloji ve Jeofizik kurumu yetkilisi Budi Sulistiono ise depremin merkez üssünün, Sulawesi'nin güneydoğusundaki Bau Bau kasabasının 70 kilometre batısında Flores denizinin altı olduğunu ifade etti.

Sulistiono, depremin yerel saatle sabah 8.04'te (TSİ 03.04), Flores denizinin 37 kilometre altında meydana geldiğini söyledi.

Resmi Antara ajansı ise depremin büyüklüğünün 6 olduğunu bildirdi. Sulawesi'nin başkenti Makassar'da açıklama yapan bir yetkili, deniz suyu seviyesinin yükseldiğini, ancak tsunami olduğuna ilişkin bir haber olmadığını söyledi.

Bu arada Amerikan Jeolojik İzleme merkezinin internet sitesinde depremin büyüklüğünün 6.5 olarak ölçüldüğü belirtildi.

Endonezya'nın Sumatra adası açıklarında 26 Aralık 2004'de meydana gelen 9 büyüklüğündeki depremin tetiklediği dev dalgaların yerleşim birimlerini basması sonucu resmi rakamlara göre 123 bin kadar insan öldü, onbinlerce kişi de kayboldu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle