GeriDünya En uzun yaşayan Kennedy felç oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

En uzun yaşayan Kennedy felç oldu

En uzun yaşayan Kennedy felç oldu
refid:8967913 ilişkili resim dosyası

Kennedy ailesi üzerindeki lanet dün son olarak Demokrat Parti Massachusetts Senatörü Edward Kennedy’yi buldu. 76 yaşındaki senatör, evinde aniden felç geçirince hastaneye kaldırıldı. Kennedy ailesinin sözcüsü Stephanie Cutter yaptığı açıklamada, "Senatör Kennedy hastanede testlere tabi tutuluyor. 48 saatten önce birşey öğrenmemiz mümkün değil gibi görünüyor" diye konuşu.

Evinde rahatsızlanınca önce Cape Cod hastanesine kaldırılan yaşlı senatör, ardından helikopterle Massachusetts General hastanesine götürüldü. Hastane yetkilileri konuyla ilgili açıklamaya yapmaktan kaçındı.

1962’den beri senatörlük yapan Edward Kennedy, felci önlemek için uygulanan boyun atardamarındaki tıkanıklık nedeniyle tedavi görmüştü. Bu tür bir tedavi muhtemel bir felci önlemek için yapılıyor.

Edward Kennedy, ABD’nin efsane politikacı ailesinin en uzun yaşayan üyesi. Edward Kennedy’nin küçük kardeşi Joseph, 2. Dünya Savaşı’nda uçak kazasında ölmüş, ağabeyleri John F. Kennedy 1963’te, Robert ise 1968’de suikasta kurban gitmişti.

Edward Kennedy başkanlık yarışında Barack Obama’yı destekliyordu. Obama da dün sağlık durumu hakkında sık sık bilgi aldığı Kennedy için "O, Amerikan siyaset tarihinde bir dev" ifadesini kullandı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle