GeriDünya En kötü performans Al Gore'un
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

En kötü performans Al Gore'un

ABD başkanlığını kıl payı farkla rakibi George W. Bush'a kaptıran, Başkan Yardımcısı AlGore, en kötü seçim performansı dalında birinci seçildi.

Amerikan MSNBC televizyonunda yer alan bir yorumda, Al Gore'un, ''kapasitesi şüpheli bir aday karşısında başabaş bir yarış çıkardığı, kendi memleketi Tennessee'de kaybettiği ve Başkan Bill Clinton'ı seçimkampanyasında hiç kullanmadığı için'' kötü performans gösterdiği belirtildi.

Gore'un yardımcısı Joe Lieberman ise, ''bir yandan Connecticut Senatörlüğü için yarışarak Beyaz Saray'ı kazanacağına en başta kendisinin güvenmediğini gösterdiği için'' en kötü seçim performansında ikinci seçildi.

MSNBC televizyonu, Cumhuriyetçi Partili Florida seçim yetkilisi Katherine Harris'i de ''partizan tutumu, Cruella Devil şakaları ve makyajı'' yüzünden bu dalda üçüncü seçti.

En kötü seçim performansı dalında, Florida Valisi, George Bush'un kardeşi Jeb, pasifliği yüzünden, ABD Federal Yüksek Mahkemesi, siyaseti yargıya karıştırdığı için, Yeşiller Partisi başkan adayı Ralph Nader, seçimde Gore'un oylarından çalarak Bush'un kazanmasına yardım ettiği için, televizyon kanalları ise seçim gecesi erken davranıp yanlış haberler verdikleri için bu kategoriye alındılar.

Seçimin en etkileyici başarısının ise, seçimden kısa süre önce geçirdiği uçak kazasında ölen Missouri Valisi Mel Carnahan'ın, ölü olarak Senatörlük seçimini kazanması gösterildi. Carnahan'ın yerine eşi Jean, Missouri'den Senatör koltuğuna oturacak. Carnahan'ın karşısında seçimi kaybeden John Ashcroft ise Bush tarafından yeni kabinenin Adalet Bakanlığı'na atandı. MSNBC Ashcroft'un, ölü Vali karşısında Senato seçimini kaybetmesini de yılın başarısızlığı olarak niteledi.


Clinton'lar 2 trilyonluk ev satın aldı

Bush'lardan Beyaz Saray'a Çankaya modeli

ABD'li Hillary'e hayran


Yorumları Göster
Yorumları Gizle