Dünya Haberleri

DÜNYA

  Emre’ye ceza haksızlık

  Hürriyet Haber
  06.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cinsel taciz suçuyla okuldan uzaklaştırılan Emre Berk (sağda), babası Ekber Berk ile tacize uğrayan Alman kız J’nin babasıyla (ortada) bir araya gelerek baş başa konuştular. Alman baba, arkadaşımız Aydın Ulun’a (solda) sırtı dönük fotoğraf vermeyi de kabul etti ve Emre’ye cezanın haksızlık olduğunu söyledi.

  ALMANYA’nın başkenti Berlin’de, yedi yaşındaki Emre Berk’in cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen Alman kızın babası, Hürriyet’e konuştu. Adının yayınlanmasını istemeyen baba, Emre’ye beş gün okuldan uzaklaştırma cezası verilmesini haksız bulduğunu belirterek, Emre’nin cinsellik ve taciz olaylarını bilecek yaşta olmadığını söyledi ve şöyle devam etti:

  "Emre’ye böyle bir suç yüklemek yanlış. Tüm suç Emre’nin olamaz. O bir canavar değil. Onu dersten uzaklaştırmak da yanlış. Bunun başka yolları var ve bu yollar bulunmalı. Okul yönetimi bu davranışı ile sorunu çözmeye değil, ertelemeyi tercih etmiş gibi görünüyor. Emre’nin böyle dışlanmasına üzüldüm. Bu cezayı hak etmediğine inanıyorum. Emre ne yaptığını bilecek çağda değil. Gruptaki arkadaşlarının zorlaması ile bir şeyler yapmış olabilir. Emre’yi eve çağırıp onu yakından tanımak istiyoruz. Ancak özellikle annesi çok sinirli. Dolayısıyla Emre’nin davranış nedenlerini iyi tahlil etmek gerekir. Emre tek başına suçlu olamaz. Ailede de birtakım şeyleri aramak gerekiyor."
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı