GeriDünya Ellerinde şeytan var
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ellerinde şeytan var

El okuma uzmanı Anthony Carr'a göre Hitler ile Bin Ladin'in elleri ikisinin de ‘‘sapık ruhlu şeytanlar’’ olduğunu ortaya koyuyor. Ancak elleri bazı farklı özelliklerini ortaya koyuyor. Hitler özgüven sahibi, sert ve egoist. Bin Ladin güvensiz, korkak ve aşağılık kompleksine sahip.

Nazi diktatörü Adolf Hitler ile İslamcı terör şefi Usame Bin Ladin'in ellerinin incelenmesi, her ikisinin de benzer özelliklere sahip ‘‘şeytani’’ kişilikler olduğunu ortaya koydu. Amerikalı el okuma uzmanı Anthony Carr, Hitler ve Bin Ladin'in ellerini çeitli fotoğraflardan dikkatle okudu ve vardığı sonucun ‘‘sapık ruhlu iki şeytan’’ olduğunu söyledi.

Carr'ın bulguları

Parmaklar

Her ikisinin de parmakları ortalamadan uzun ve uçlarda biraz incelme var. Bu özellik, ‘‘etkili hatip’’ olduklarını gösteriyor. Ancak, parmak uçlarındaki şekillenme biçimi daha derin incelendiğinde Adolf Hitler'in ‘‘lider olarak kendine güven’’ duyduğunu görülürken, Bin Ladin'in güvensizlik duygularını ortaya koyuyor.

Başparmak

Hitler'in başparmağı gelişmiş ve uçları çok geniş. Bu özellik ‘‘sertlik ve hoşgörüsüzlük’’ anlamına geliyor. Bin Ladin'in başparmağı Hitler'inki gibi gelişmiş değil. Bu da ‘‘özde korkaklık’’ ifadesi olarak yorumlandı.

Avuçlar

Hitler çizgileri kalın ve neredeyse kare şeklinde bir ele sahip. Bu ‘‘benmerkezcilik’’ işareti. Bin Ladin'in eli daha hassas ve daha ince. Bu da aşağılık duygusunun ifadesi. Ancak, kendini kanıtlaması için daha sert olması gerekiyor.

Çizgiler

Hitler'in avuç içindeki çizgilerden ortada bulunan hafif eğimlisi derin. Bu bir liderlik kapasitesi gösteriyor. Usame Bin Ladin'inki silikleşiyor ve bu da ‘‘hayali güç algılaması’’ olarak gösteriliyor.

Yaşam çizgisi

Hitler ve Bin Ladin'in avuçlarının ortasından başlayıp başparmağın dibine doğru kıvrılarak inen hayat çizgisi çok benziyor. Her ikisinde de çizgiler neredeyse aynı noktada sona eriyor. Bu da Usame Bin Ladin'in 50'inci doğum gününü göremeyeceği şeklinde yorumlandı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle