Dünya Elif’in Moskova’da esrarengiz kayboluşu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Elif’in Moskova’da esrarengiz kayboluşu

Elif’in Moskova’da esrarengiz kayboluşu

Annesiyle Rusya’nın başkenti Moskova’ya turistik gezi için gelen 17 yaşındaki Elif Su Yılmaz, geçen pazartesi kayıplara karıştı.

Elif’in annesi Yüksel Yılmaz, Hürriyet muhabirine olayı şöyle anlattı: "Elif’le son olarak pazartesi akşam saatlerinde birlikteydim. Birbirimizden ayrıldıktan bir buçuk saat sonra kızım ilk önce cep telefonundan SMS geçerek metroyla sözleştiğimiz yere gelmeye çalıştığını yazdı. Ardından arayarak Moskova metrosunun mor hattında bulunduğunu, ancak istasyonları karıştırdığı için büyük olasılıkla konsere yetişemeyeceğini ve doğrudan kaldığımız Iris Oteli’ne gideceğini söyledi. Kızımla son irtibatımız bu oldu. Otele geldiğimizde kızımı göremeyince onu telefonla aradım. Ancak ’Telefon devre dışıdır’ mesajı geliyordu."

Polis karakoluna kayıp başvurusunda bulunduklarını söyleyen anne Yılmaz, "Rusya’daki tüm gazete, radyo ve televizyon istasyonları kızım Elif’i bulmak için seferber oldu. Moskova’da son çekilmiş fotoğrafını basıp sokaklarda bile dağıtılmaya başlandı. İnşallah sağ salim bulunur" dedi. Bu konuşmanın ardından telefonunu açan Elif Su Yılmaz’a ulaşıldı. Elif, Hürriyet’e "Şu anda annemin yanına gidiyorum" deyip telefonu kapattı.

Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliği, polis tarafından bulunan Elif’in sağlık durumunun iyi olduğunu ve ailesine teslim edileceğini bildirdi. Elif Yılmaz’ın 2 gündür nerede olduğu konusunda bilgi verilmedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle