Dünya Haberleri

DÜNYA

  Elçilikten Davutoğlu özrü

  A.A
  30.01.2011 - 17:22 | Son Güncelleme:

  Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçiliği, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun dün Banya Luka ziyareti kapsamında Bosna-Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Başkanı Neboyşa Radmanoviç'le programda olan, ancak gerçekleşmeyen görüşmesiyle ilgili bir açıklama yaptı.

  Büyükelçilikten yapılan yazılı açıklamada, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Bosna-Hersek'i ziyareti kapsamında dün Banya Luka kentinde“Republika Srpska” (RS) Başkanı Milorad Dodik'le bir görüşme yaptığı anımsatıldı.

   

  Görüşmenin kapsamlı ve içerikli bir çerçevede gerçekleştirildiğine ve öngörülen süreden uzun sürdüğüne işaret edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

   

   “Sayın Bakanımız arzu ettiği halde, planlanan saatte Bosna-Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Başkanı Sayın Radmanoviç'le bir araya gelememekten dolayı üzüntü duymuştur. Keyfiyet Sayın Dodik tarafından da bilinmektedir.Nitekim Sayın Dodik durumu Sayın Radmanovic'e izah edeceğini belirtmiştir.”

   

  Radmanoviç'in yerel kaynaklı bir haber ajansında yer alan sözlerine de değinilen açıklamada, “Görüşmenin zamanında yapılamamasına dair ve Türk tarafının görüşme mahallinden RS bayrağının çıkarılmasını istediği şeklindeki ifadeleri bizleri şaşırtmıştır. Zira, Sayın Bakanımız ve Sayın Dodik görüşmelerinden sonra gerçekleştirdikleri ortak basın toplantısını Bosna-Hersek ulusal, Türkiye Cumhuriyeti ve RS entitesi bayrakları fonda yer aldığı şekilde düzenlemişlerdir” ifadesi kullanıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı