Dünya El Nusra Cephesi'ne ABD'den büyük darbe
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  14
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

El Nusra Cephesi'ne ABD'den büyük darbe

El Nusra Cephesi'ne ABD'den büyük darbe

MUHALİF çizgideki Suriye İnsan Hakları Gözlemevi Suriye’nin Rakka kentinde IŞİD komutanlarından birinin ABD’ye ait bir insansız hava aracının saldırısında öldüğünü ileri sürdü. Ayrıca, Nusra Cephesi'ne yönelik operasyonda örgütün üst düzey yöneticilerinden birinin Türkiye sınırına yakın bir bölgede öldürüldüğü belirtiliyor.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, IŞİD’in kontrolündeki kentte ölen komutanın Özbek kökenli olduğunu iddia etti.

Öte yandan, ABD’ye ait savaş uçaklarının, El Kaide’nin Suriye kolu El Nusra Cephesi’ni hedef aldığı iddia edildi.

El Nusra Cephesi’ne yakın kaynaklara göre; İdlib’e bağlı Türkiye sınırındaki Kifar Daryan’da hareket halindeki bir araç vuruldu.

Araçta, örgütün üst düzey isimlerinin de aralarında bulunduğu 6 kişinin olduğu ve tamamının saldırıda öldüğü belirtiliyor.

Anadolu Ajansı, saldırıda öldüğü öne sürülen üst düzey ismin patlayıcı uzmanını Nusra Cephesi komutanı Ebu İslam el-Hamavi olduğunu duyurdu.

Suriye yönetimine yakın kaynaklarsa, İdlib’te örgütün liderliğine yönelik saldırının Suriye uçakları tarafından düzenlendiğini iddia etti. El Nusra Cephesi liderliğindeki Fetih Ordusu, İdlib’i ele geçirmişti. El Kaide’nin Suriye kolu Halep’i de ele geçirmek için bu kentteki Suriye ordusu birliklerine yönelik saldırılarına hız vermişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle