GeriDünya El Fetih seçim çalışmasına hız verdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

El Fetih seçim çalışmasına hız verdi

Filistin'de 25 Ocak’ta yapılacak parlamento seçimleri öncesi El Fetih çalışmalarına hız verdi. Ramallah’ta hemen her gün destekçileriyle kapalı toplantı yapan grup seçimlere iddialı giriyor.

El Fetih’in Ramallah adaylarından Ebu Lütfi ile Gazze’den aday olan Muhammed Dahlan, seçimlerle ilgili olarak DHA’ya açıklamalarla bulundu.

El Fetih’in Gazze’den aday çıkardığı Muhammed Dahlan özellikle Hamas’a sert eleştiriler getirdi. Dahlan, Hamas’ın dini, İslam’ı siyasete alet ettiğini ve bunun iyi bir şey olmadığını belirtti. Muhammed Dahlan Hamas’ın parlamento seçimlerine girmesini de eleştirdi. El Fetih’in Gazze adayı, "Hamas daha önce seçimlere günah olduğu gerekçesi ile karşı çıktı ve girmedi. Aradan kısa zaman geçti, şimdi ’ben seçimlere girerim’ diyor. ABD ile Hamas’ın benzer görüşlere sahip olması tuhaf bir düşünce" diye konuştu.

EBU LÜTFİ: EN ÖNEMLİ KONU GÜVENLİK

El Fetih’in Ramallah adayı Ebu Lütfi ise güvenlik konusuna büyük önem verdiklerini belirtti. Lütfi, İsrail Başbakanı Ariel Şaron’un sağlık durumundan ötürü siyasete dönememesinin bir önemi olmadığını, İsrail ile Filistin arasında barış görüşmelerinin Oslo Anlaşması doğrultusunda gerçekleştirilmesi gerektiğini ve burada Filistin’in daha güçlü bir pozisyonda bulunduğunu söyledi.

40 yıl gibi bir süre Filistin politikalarında bir takım hatalar yapıldığını ve bu hataları düzeltmek istediklerini vurgulayan Ebu Lütfi, yapılacak seçimlerin meşru bir platform oluşturacağını kaydetti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle