GeriDünya Ehliyetsiz araç kullanan Akın, sınır dışı edildi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ehliyetsiz araç kullanan Akın, sınır dışı edildi

İki kez ehliyetsiz ve alkollü otomobil kullandığı için Almanya'dan sınır dışı edilen Akın Demirelli, "Cebimde 100 Euro ile hiç tanımadığım bir ülkeye gönderiliyorum. Orada kalacağım yerim bile yok. Bana son bir şans verin’" derken nişanlısına sarılarak göz yaşlarına boğuldu.

Almanya'da daha önce de ufak tefek suçlar işleyen, son olarak ehliyetsiz ve alkollü otomobil kullandığı tespit edilerek sınır dışı edilmesine karar verilen 21 yaşındaki Akın Demirelli, önceki gece Almanya'dan nişanlısıyla gözyaşları içinde ayrıldı.

Baden Württemberg Eyaleti'ndeki Schwetzingen Yabancılar Dairesi girişimi sonucu Baden Württemberg Yüksek İdari Mahkemesi tarafından Türkiye'ye gönderilmesi kararlaştırılan Akın, Frankfurt Havaalanı'nda yakın arkadaşları ve nişanlısı 25 yaşındaki Songül Gümüş'le vedalaştı. Önümüzdeki aylarda evlenmeyi düşündüğü nişanlısının boynuna dakikalarca sarılan Akın gözyaşlarına boğuldu. ‘‘Geçmişte bana yol gösteren olmadı. Hata yaptığımın farkındayım. Lütfen bana son bir şans tanıyın’’ diyen Samsunlu Türk genci, ‘‘Cebimde 100 Euro ile hiç tanımadığım bir ülkeye gönderiliyorum. Orada kalacağım yerim bile yok. Ne yer, ne içerim? Akrabalarımla yıllardır görüşmüyorum’’ diye konuştu.

Verilen sınır dışı kararının iptali için avukatının önerisiyle Eyalet Dilekçe Komisyonu'na başvurduğunu hatırlatan Akın, bundan sonra tek yapacağı şeyin olumlu bir yanıt beklemek olduğunu söyledi. Türkiye'ye gidebilmesi için uçuş masraflarını karşılayan arkadaşları, Akın'ın Almanya'ya geri gelmesi için bir imza kampanyası başlatacaklarını belirttiler.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle