Dünya Haberleri

DÜNYA

  Ege'de facia

  Hürriyet Haber
  27.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yunanistan'ın Paros adası açıklarında kayalara çarpan bir yolcu gemisi Ege denizinin sularına gömüldü. Gemide bulunan yolculardan 53'ünün cesedine ulaşılırken, 50 yolcu halen kayıp.

  Gemide bulunan diğer yolcuların çevreden gelen balıkçı tekneleri ve sahil güvenlik gemileri tarafından kurtarıldığı açıklandı.

  Tatil beldesi Paros adasına yaklaşık 3.2 kilometre uzaklıkta kayalığa çarpan 3 bin 783 ton ağırlığında, 110 metre uzunluğundaki geminin Samaina adlı feribot olduğu bildirildi.

  Gemide 521 kişinin bulunduğu açıklandı. Facia'nın üzerine bölgede bulunan bütün güvenlik güçleri alarma geçirilirken, feribotun battığını duyan Paros liman yetkilisi, kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. Arama kurtarma çalışmalarına A-130 tipi uçaklar, helikopterlerin yanısıra İngiliz donanmasına bağlı gemilerde katılıyor.

  Sisam adasından ayrıldıktan sonra mola vermek için Paros'a giderken kaza geçiren Feribottan yaralı olarak kurtulanların ifadelerine göre denize düşenlerin arasında çok sayıda çocuk ve yaşlı da var.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı