Dünya Ebolalı hasta panik yarattı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ebolalı hasta panik yarattı

Ebolalı hasta panik yarattı

Batı Afrika'da 1,500'den fazla kişinin ölümüne neden olan Ebola virüsüne yakalanan bir Liberyalı, karantinaya alınmamak için kaçarak girdiği çarşıda paniğe yol açtı.

Liberya'nın başkenti Monrovia'da çekilen görüntülerde, taktığı bileklikten Ebola testi pozitif çıktığı anlaşılan adamın elinde bir sopa olduğu ve kendisini hastaneye geri götürmek isteyen doktor ve görevlilere taş attığı görüldü.

Yemek bulmak için geldiği çarşıdaki insanların panik içinde kaçmasına neden olan adam, bir süre sonra hastalığının verdiği rahatsızlığın da etkisiyle dengesini kaybederek düştü. Ardından da karantina kıyafeti giyen görevlilerce karga tulumba bir kamyonete bindirildi.

Ebolalı hasta panik yarattı

Ebolalı hasta panik yarattı
Monrovia sokaklarında çekilen bu karede, Ebola'dan öldüğünden şüphelenilen bir engelli, görevlilerce dezenfekte edilirken görülüyor.

Ebolalı hasta panik yarattı
Yiyecek satan bir seyyar satıcı ve Liberyalı engellinin cansız bedeni...

GRİP GİBİ BAŞLAYAN KÂBUS
Başlangıçta grip benzeri belirtiler gösteren ve kendini 21 güne kadar saklayabilen Ebola; gözler, kulaklar ve dişetleri gibi bölgelerde kanamaya ve organların iflas etmesiyle sonuçlanan iç kanamaya yol açıyor. Şu ana kadar, taşıyan kişinin salgılarıyla doğrudan temas halinde bulaşan Ebola'ya yakalanan her iki kişiden biri hayatını kaybetti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle