GeriDünya Dünyanın sonu beklendiğinden daha çabuk gelebilir
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dünyanın sonu beklendiğinden daha çabuk gelebilir

Dünyanın sonu beklendiğinden daha çabuk gelebilir

Çarşamba günü yayınlanan bir araştırmaya göre, Batı Antarktika’da bulunan, Meksika’dan daha büyük olan buz örtüsü, beklenenden daha erken dağılabilir ve 2100’e kadar deniz seviyesini bütün bir okyanus boyunca neredeyse 2 metre kadar yükseltebilir!

Bu rapor, aşağı yukarı Birleşmiş Milletler’den gelen olası en kötü senaryolardan birisi. The New York Times’in haberine göre; eğer söz konusu buz örtüsü dağılırsa bugün doğan çocukların yaşam zamanı gibi bir süre içerisinde büyük bir krizi tetikleyebilir. Kısa süre içerisinde Antarktika'daki buz kütlelerinde gözlemlenen erimelerde seviye giderek yükseliyor ve bu hızla devam ederse, dünyanın sonu öyle çok uzak bir gelecekte değil 100 yıl içerisinde gelebilir!

Eğer bu sonuçlar doğruysa, ve erime bu yüzyıl boyunca yüksek seviyede devam ederse, bunun uzun zamandaki etkisi, büyük şehirleri de içine alarak dünyanın kıyı şeridini boğmak olur. Bilim adamları bu konuda kesin bir sonuca işaret etmese de, çok muhtemel bir kıyamet senaryosunun altını çiziyorlar!

Yorumları Göster
Yorumları Gizle