GeriDünya Dünyaca ünlü şirketin tepe isminden skandal sözler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dünyaca ünlü şirketin tepe isminden skandal sözler

Dünyaca ünlü şirketin tepe isminden skandal sözler

Rus haber ajansı Sputnik'in aktardığına göre, cinsiyetçi açıklamalarıyla tanınan Katar Havayolları CEO'su Ekber Bekir, bu kez de ''Elbette bu işin başında bir erkek olmalı, çünkü pek çok meydan okumaları olan bir pozisyon'' dedi.

Dünyanın en önde gelen 278 havayolunu bir araya getiren Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), Yönetim Kurulu Başkanlığına Katar Havayolları CEO'su Ekber Bekir'i seçti.

Avustralya'nın Sidney kentinde düzenlenen IATA toplantısı vesilesiyle medya mensuplarının karşısına çıkan Ekber Bekir, Ortadoğu'daki havayollarında kadın çalışan ve yönetici eksiliğiyle nasıl mücade edeceğine dair sorularla karşılaştı.

Bekir, Katar'da durumun böyle olmadığını iddia etmesinin ardından, ''Elbette bu işin başında bir erkek olmalı, çünkü pek çok meydan okumaları olan bir pozisyon'' dedi.

Bu sözler karşısında salonda bulunan gazetecilerden homurtular yükseldi.

Basın toplantısının ardından Bloomberg TV'ye çıkan ve tepkileri yatıştırmaya çalışan Katarlı CEO, Katar Havayolları personelinin üçte birinden fazlasının kadın olduğunu, bunların içinde pilotlar ve başkan yardımcıları da bulunduğunu, kendilerinde cinsiyet ayrımcılığı bulunmadığını anlattı.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle