GeriDünya Dünya vahşet, İsrail ise kaza diyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dünya vahşet, İsrail ise kaza diyor

Kadın barış eylemcisinin Gazze'de İsrail buldozeri tarafından vahşice ezilmesine ABD isyan etti. Bazı Amerikalılar, ‘‘İsrail'e yardımı keselim’’ derken İsrail ‘‘Olay kaza’’ savunmasına sarıldı.

Yıllardır barış gönüllüsü olan Rachel Corrie, Uluslararası Dayanışma Hareketi'nin temsilcisiydi. 14 Şubat'ta İsrail'in terör operasyonu çerçevesinde yine buldozerlere siper olmuş ve bir eve sığınmak zorunda kalmıştı. Bu kez Refah mülteci kampında Filistinli bir doktorun evinin yıkılmasını önlemek istedi. Tek başınaydı. El salladı. Hoparlörle buldozerden durmasını istedi. Sesini duyan olmadı. Buldozer ezdi, geri geldi ve yine ezdi. Kafatası kırıldı.

Kahraman ilan edildi

Haber, Washington'un Olympia Kenti'ne bomba gibi düştü. 23 yaşındaki, Evergreen Üniversitesi öğrencisi Rachel Corrie kahraman ilan edildi. Önceki akşam bir parkta toplanan kent halkı mumlar yaktı, Rachel'in posterlerinin altında, ‘‘Cesaretin, direniş ruhun ve yaşama sevincin, barış ve adalet mücadelemize ilham verecek’’ yazılıydı ve gözyaşları sel oldu.

Buldozerin parası bizden

Corrie'nin dostlarından 24 yaşındaki Krissy Johnson, ‘‘Rachel, hükümetinin kaldıramayacağı bir sorumluluğu üstlendi. Amerikalıların verdikleri vergilerle satın alınmış bir buldozer yüzünden can verdi. Onun adına sesleniyoruz. Katliama son verin. İsrail'e Amerikan yardımı kesilsin’’ diye tepki gösterdi.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle