Dünya Haberleri

DÜNYA

  Dünya oyun oynuyor

  Hürriyet Haber
  17.04.2004 - 02:00 | Son Güncelleme:

  "Ben Verheugen’in söylediği hiçbir şeye inanmadığım gibi buna da inanmam. Rumları evet demeye teşvik etmek için hepsi oyun oynuyor"

  KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Annan Planı’na ‘evet’ denirse Kıbrıs’ın tümünün kaybedileceğini savundu.

  Ankara’dan ayrılırken Esenboğa Havalimanı’nda yaptığı açıklamada, kendilerinden şerefli insanların yapmayacağı şeylerin istendiğini söyleyen Denktaş, ‘evet’ denmesi halinde KKTC’nin cenaze töreninin 24 Nisan’da Lefkoşe’de yapılacağını ifade etti.

  ERDOĞAN’IN İŞİ VARMIŞ

  Tüm dünyanın Kıbrıs’ı Rumlara teslim etmek için Rumlar’a ‘evet’ demesi yönünde baskı yaptığını ileri süren Denktaş, ‘Ben Verheugen’in söylediği hiçbir şeye inanmadığım gibi buna da inanmam. Rumları evet demeye teşvik etmek için hepsi oyun oynuyor’ dedi.

  Denktaş, konuşması sırasında, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın TBMM’de bulunmamasına yönelik soruya da, ‘Randevusu vardı, görevi vardı, gelemedi. Benim değerlendirmeme gerek yok’ karşılığını verdi.

  Ada’ya döndü

  Denktaş, dün Esenboğa Havalimanı’nda düzenlediği basın toplantısının ardından, Kıbrıs Türk Havayolları’na ait uçakla Türkiye’den ayrıldı. Denktaş, uçağın merdivenlerinden kendisini uğurlayanlara el salladı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı