Dünya Haberleri

DÜNYA

  Duisburg, Müşerref Hanım’ı seçti

  İbrahim ERGÜL / DUISBURG
  19.12.2017 - 12:42 | Son Güncelleme:

  Duisburg şehir idaresinin Duisburglular arasında başlattığı fotoğraf yarışmasında Müşerref Savaş, 1974 yılına ait fotoğrafıyla birinci oldu.

  ALMANYA’nın Duisburg kentinde yaşayan Müşerref Savaş, şehrin güzel yönlerinin tanıtımı ve öne çıkarılabilmesi için ‘Das Beste an Duisburg sind die Duisburger’ (Duisburg’un en iyi yanı Duisburglular) adıyla düzenlenen fotoğraf yarışmasında 1974 yılına ait fotoğrafıyla birinci seçildi. Yarışmaya gönderilen 250 fotoğraf arasından önce ilk 5’e giren ve ardından yapılan değerlendirmede birinci seçilen Müşerref Savaş, şunları söyledi:

  “Birinci olduğum için bir Türk kadını olarak çok mutluyum. Çok ama çok sevindim. Wedau gölü üzerinde teknede çektirdiğim fotoğrafımla birinci oldu. Son dönemlerde kötü örneklerle sürekli gündeme geliyor, kamuoyuna tanıtılıyoruz. Pozitif taraflarımızın göstermesi bakımında bu başarıyı oldukça önemsiyorum. Benim fotoğrafımla birlikte dereceye giren diğer fotoğraflar şehrin farklı bölgelerindeki reklam panolarında izlenebiliyor.”

  Duisburg, Müşerref Hanım’ı seçti

  WEDAU BÖLGESİNİ ÇOK SEVİYORUM
  “1972 yılından beri Duisburg’da yaşıyor ve şehrimi seviyorum. Geldiğim ilk günden beri Wedau bölgesini çok severim ve gezerim. Almanya’ya geldiğimden beri hep oraya gider, arkadaşlarımı götürürüm. 45 senedir Duisburg’da yaşadığım için yarışmaya katılmak istedim. Geldiğim ilk yılları hatırlayıp, ailemin de yanımda olduğu anıyı anımsadım. Ailemle Wedau’da gezerken çektirdiğim iki fotoğrafla yarışmaya katıldım. Duisburg’u tanımak, Duisburg’un güzel yönlerini öne çıkarmak için şehir idaresi zaman zaman Duisburgluların fikirlerini soruyor. Bu çalışma da onlardan biriydi.”
  İki çocuk annesi, iki torun ninesi Müşerref Savaş, 1972 yılından beri Duisburg’ta yaşıyor.

  Duisburg, Müşerref Hanım’ı seçti

  Hüseyin ve Müşerref Savaş çifti

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı