GeriDünya Düğünde facia! Çok sayıda ölü ve yaralı var
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Düğünde facia! Çok sayıda ölü ve yaralı var

Düğünde facia! Çok sayıda ölü ve yaralı var

Peru'nun Tamburco kasabasında bir düğün töreni sırasında otelin istinat duvarı ve çatısının çökmesi nedeniyle en az 13 kişi hayatını kaybetti.

Peru Ulusal Sivil Savunma Enstitüsünün (INDECI) yayımladığı ön rapora göre, ülkenin Apurimac eyaletine bağlı Abancay şehrindeki Tamburco kasabasında, yaklaşık 100 kişinin katılımıyla düzenlenen düğün töreni sırasında otelin istinat duvarının ve çatısının bir kısmının çökmesi sebebiyle en az 13 kişi öldü, 30 kişi de yaralandı.

INDECI Başkanı Jorge Chavez, olayın gecenin ilk saatlerinde, bölgede hakim olan ve alt yapıya zarar veren aşırı sağanaklar nedeniyle meydana gelmiş olabileceğini açıkladı.

Chavez, hastaneye kaldırılan 30 kişiden 15'inin taburcu edildiğini, diğerlerinin ise tedavilerinin sürdüğünü sözlerine ekledi.

Otelin yokuş bir arazinin çok yakınına inşa edildiğini söyleyen Chavez, otelin istinat duvarının çamur ve kayalara bir baraj görevi gördüğünü, bu nedenle yıkılan istinat duvarının da otelin çevre duvarıyla çatısının çökmesine neden olduğunu belirtti.

Bu arada, enkaz altında kalanların olması nedeniyle arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle