GeriDünya Düğün davetlilerine görkemli konser
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Düğün davetlilerine görkemli konser

İsveç prensesi Viktoria ile nişanlısı Olof Daniel Westling'in yarın yapılacak nikahlarına katılmak amacıyla İsveç'te bulunan değişik ülkelerin kraliyet ailelerine mensup prens ve prensesler ile diğer davetliler, Stockholm'de düzenlenen konseri izledi.

Prenses Viktoria, İsveç Meclisi tarafından organize edilen ve Stockholm'de her yıl Nobel ödüllerinin verildiği Konsert Huset'de düzenlenen konseri izlemeye, nişanlısı Olof Daniel Westling ile birlikte geldi. İsveç Kralı Carl Gustaf ile Kraliçe Silvia ile birlikte konseri izlemeye gelen davetliler, kırmızı halıdan geçerek konser salonuna girdi.

Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinden kraliyet aileleri mensupları ile birlikte diğer davetliler de kapıda kendilerini görmek için bekleyen halkın önünden geçerek salona girdi. Konseri, İsveç Başkanı Fredrik Reinfeldt ve eşi Filippa Reinfeldt'nin yanı sıra İsveç kabine üyeleri ile parti başkanları da izledi.

Konsere Prenses Viktoria'nın nişanlısı Olof Daniel Westling'in annesi Eva ve babası Olle Westling ile akrabaları da katıldı.

Davetliler, birbirinden şık kıyafetleri ile dikkat çektiler.

İsveç Kraliyet Filarmonu Orkestrası eşliğinde sahneye çıkan İsveçli sanatçıların seslendirdiği eserler, izleyenler tarafından büyük beğeni topladı, prens ve prensesler ile birlikte, bakanlar da melodilere alkış tutup eşlik etti.

Konserde nişanlısı Olof Daniel Westling ile en önde oturan Prenses Viktoria da bazı parçalara eşlik etti. Konserin sonunda sahneye çıkan çocuk korosu, Prenses Viktoria ve nişanlısı ile birlikte salondan ayrılırken, Kraliçe Silvia gözyaşlarını tutumayarak ağladı. Bu sırada, Prenses Viktoria'nın da duygulandığı görüldü.

Konseri, 1,600 davetlinin izlediği kaydedildi.

Öte yandan, İsveç televizyonun bir haberine göre, Prenses Viktoria'nın kilisede yapılacak nikahında görüntüleri geçme hakkına sadece İsveç televizyonunun sahip olmasını protesto ettiklerini açıklayan Reuters, AFP ve AP haber ajansları, yarınki nikahta kendilerine de çekim izni verilmesini istedi. Haberde, söz konusu üç ajansın İsveç Kraliyet makamlarına başvurarak, nikah sırasında, kendilerine de çekim izni verilmesini, aksi taktirde nikahı izlemeyeceklerini ve abonelerine görüntü geçmeyeceklerini bildirdikleri ifade edildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle