GeriDünya Düğün çadırı yandı: 41 ölü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Düğün çadırı yandı: 41 ölü

Düğün çadırı yandı: 41 ölü

Kuveyt’in batısındaki Jahra kasabasında, bir düğün çadırında çıkan yangında altısı çocuk, 35’i kadın 41 kişi öldü. Yangında, 76 kişi de yaralandı. Düğün kadınların olduğu çadırda çıktığı için ölenlerin tamamı kadın ya da çocuk.

KUVEYT İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Muhammed El Sabir, Jahra kasabasında çıkan ve 41 kişinin ölümüne yol açan yangının nedeninin ya da nasıl bu kadar kısa sürede yayıldığının henüz belirlenemediğini söyledi. Konuyla ilgili açılan soruşturma devam ediyor. Ölenlerin çoğunun yangından değil, çıkan panikten dolayı hayatını kaybettiği tahmin ediliyor. Yangın esnasında çadır insanların üzerine çöktüğü için kimsenin kaçmayı başaramadığı ve bu nedenle ölü ve yaralı sayısının bu denli fazla olduğu açıklandı. Çalışmalarda orduya ait cankurtaran araçları da kullanılıyor.

Yetkililer, bu olaydan sonra çadırlarda düğün veya benzeri faaliyetlerin yasaklanabileceğini ifade etti. Olayın, ülkenin tarihinde, sivillerin öldüğü en kanlı felaket olduğu söyleniyor. Adli tıp çalışanları, hayatını kaybedenlerin ve tanınmayacak kadar yanmış olanların kimliğini belirlemeye çalışıyor. Yangın yerine kurbanların yakınlarının hücum ettiğini belirten yetkililer, bu nedenle kurtarma ve yangın nedeninin belirlenmesinin zorlaştığını açıkladı. Görgü tanıkları, çadırın alev aldıktan hemen sonra, sadece birkaç dakikada yandığını ve geriye sadece çelik direklerin kaldığını söyledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle