Dünya Haberleri

DÜNYA

  Doktorun ailesini katlettiler

  hurriyet.com.tr
  25.07.2007 - 10:58 | Son Güncelleme:

  ABD'de önceki gün ünlü ve başarılı doktorun evine giren iki soyguncu tam bir katliam yaptı. Doktoru, yaralayıp, eşi ve iki kızını vahşice öldürdüler.

  ABD'nin Connecticut eyaletinde önceki gece yarısı insanın kanını donduran bir katliam yaşandı. Sabaha karşı hırsızlık için başarılı endokrinilog ve diabet uzmanı Dr.William Petit'nin evine giren  Joshua Komisarjevsky (26) ve Steven Hayes (44) doktoru dövüp etkisiz hale getirdikten sonra karısını boğazlayarak öldürdü. Ardından  çiftin 11 ve 17 yaşlarındaki 2 kızını bağlayan soyguncular saatler süren işkenceden sonra  evi ateşe verip kaçtılar.

  Doktorun eşi Jenniffer Hawke-Petit 'nin sabah saatlerinde bankaya giderek hesabından yüklü miktarda para çektiği öğrenildi. Durumu polise, Petit'nin tuhaf hareketlerinden kuşkulanan banka görevlileri haber verdi. Polisin zorlu bir kovalamacanın ardından yakaladığı soyguncuların kabarık bir sabıka dosyası olduğu ortaya çıktı. Salı sabahı yakalanan ikilinin ölüm cezası alması bekleniyor./images/100/0x0/55eb1691f018fbb8f8aa4175

  Yapılan otopside Hayley ve Michaela adlarındaki doktorun kızlarının dumandan zehirlenerek, hemşirelik yapan annelerinin ise boğazlanarak öldüğü tespit edildi. Korkunç olaydan kurtulan tek kişi olan Dr.Petit ise başına aldığı darebelerle yaralandı,  hastanede tedavisi sürüyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı