GeriDünya Doktorları dehşete düşüren görüntü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  42
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Doktorları dehşete düşüren görüntü

Doktorları dehşete düşüren görüntü
refid:29668837 ilişkili resim dosyası

Çin'de gözündeki şiddetli kaşıntı ve akıntı şikayetiyle hastaneye giden kadın, enfeksiyon kaptığını zannederken doktorun teşhisiyle şoke oldu.

Daily Mail'in haberine göre, ismi Zhang olarak açıklanan Çinli kadın enfeksiyon kaptığını düşünüyordu. Gözünde kaşıntı şikayeti olan kadının oğlu göz kapağının altında hareket eden şeyler görünce hemen bir sağlık kuruluşuna gitti.

Hastanede hemşireler ve doktorlar göz kapağının altındakileri görünce şoke oldu. Kadının kirpik diplerinde 20 civarında bitin yaşadığı ortaya çıkarıldı. Bitler teker teker çıkarılırken bu bölgede bit yaşamasının sebebi olarak hayvanlarla yakın temas ve takma kirpikler gösteriliyor.

Doktorları dehşete düşüren görüntü

Doktorlar bitleri önce başka bir parazit zannettiklerini ancak mikroskop altında incelediklerinde bit olduklarını fark ettiklerini açıkladı. Doktorlar kadının gözünü sterilize ettikten sonra cımbız ile bitleri temizlediklerini belirtti. Son derece nadir olmasına rağmen, bu münferit bir vaka değil.

Doktorları dehşete düşüren görüntü

Bitin mikroskoptaki görüntüsü

Bu olay akıllara, Youtube’da yayınlanan ve küçük bir kızın saçlarından binlerce bitin temizlenmesini gösteren videoyu getirdi.

Kimliği bilinmeyen kızın saçlarından binlerce bitin temizlendiği videoyu izleyen uzmanlar “Bu olabilecek en ağır bit vakalarından biri” yorumunda bulunmuştu.

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle