GeriDünya Diyalog çağrısına Hindistan'dan ret
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Diyalog çağrısına Hindistan'dan ret

Pakistan'ın diyalog çağrısına Hindistan olumsuz yanıt verdi. Hindistan, İslamabad teröristlere karşı gerekli önlemleri alıncaya kadar Pakistan'la barış görüşmeleri yapmak istemediğini duyurdu.

Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, Hindistan Başbakanı Atal Behari Vajpayii ile Nepal`deki bölgesel zirve toplantısında bir araya gelmek istediğini söylemişti. Hindistan Dışişleri Bakanlığı`ndan üst düzey bir yetkili ise, böyle bir görüşmenin muhtemel olmadığını belirtti.

Yetkili Reuters`a açıklamasında, Hindistan`ın her zaman Pakistan`la diyalogdan yana olduğunu, ancak şu anki durumda, Pakistan kararlı ve anlamlı bir şekilde terörizme karşı mücadele edinceye kadar, böyle bir diyalogun muhtemel görülmediğini söyledi.

DIŞİŞLERİ BAKANLARININ GÖRÜŞME OLASILIĞI

Öte yandan Hindistan`da yayımlanan Times of India gazetesi, Hindistan Dışişleri Bakanı Jaswant Singh`in, Pakistanlı meslektaşı Abdül Settar`la gelecek hafta Nepal`de yapılacak Güney Asya ülkeleri zirve toplantısında görüşmesinin beklendiğini yazdı.

Gazetenin haberine göre, üst düzey bir Hintli yetkili, ikili görüşmenin zirve çerçevesinde öngörüldüğünü belirtirken, Hindistan-Pakistan ilişkilerinin göründüğünden daha kötü durumda olduğuna dikkat çekti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle