GeriDünya Dışişleri'nden Bahreyn açıklaması
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dışişleri'nden Bahreyn açıklaması

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Selçuk Ünal, Bahreyn'de devam eden olayların can kayıpları ve yaralanmalara neden olmasından kaygı duyduklarını söyledi.

Ünal, Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de gazetecilerin Bahreyn'de yaşanan olaylarla ilgili sorusu üzerine, "Bahreyn'de devam eden olayları yakından izliyoruz. Olayların can kayıplarına ve yaralanmalara yol açmış olmasından kaygı ve üzüntü duyuyoruz" dedi.

Bahreyn'de tüm taraflara şiddetten uzak durarak, itidal ve teenni içinde davranmaları çağrısında bulunduklarını kaydeden Ünal, "Bölgesinde bugüne kadar gerçekleştirilen reformlarla öne çıkan Bahreyn'de mevcut gerginliğin tırmanmaması ve istikrar ve huzurun bir an evvel yeniden tesis edilmesi samimi temennimizdir" diye konuştu.

Ünal şunları söyledi:

"Türkiye olarak hep vurguladığımız gibi, sürdürülebilir istikrar ancak halkın huzur, refah, güvenlik ve mutluluğunun güvence altına alınmasıyla sağlanabilmektedir. Bunun da yolu insanların temel hak ve özgürlüklerine saygı gösterilmesinden geçmektedir. Tabiatıyla haklar ve özgürlükler de demokratik ve barışçı yöntemlerle ortaya konmalı ve meşruiyet zemininde kullanılmalıdır.

Türkiye, dost ve kardeş Bahreyn'in bölgenin istikrarı açısından da önem taşıyan reform çabalarını istikrar içinde gerçekleştirmesi sürecinde ihtiyaç duyulan katkıyı sağlamaya hazırdır."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle