GeriDünya Dışişleri Irak'taki saldırıyı kınadı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dışişleri Irak'taki saldırıyı kınadı

Irak'ın başkenti Bağdat'ta bu sabah eş zamanlı düzenlenen ve 127 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırı sonrası Türkiye Dışişleri Bakanlığı bir açıklama yaptı.

Açıklamada Irak’ın başkenti Bağdat’ta bu sabah (8 Aralık) düzenlenen bombalı intihar saldırıları sonucunda, edinilen son bilgilere göre 100’den fazla kişinin hayatını kaybettiği, 500’e yakın kişinin ise yaralandığı büyük üzüntüyle öğrenilmiştir. Irak’ta 2010 başında yapılması planlanan seçimlere ilişkin yasanın kabul edilmesiyle demokratikleşme ve istikrarın tesisi yönünde önemli mesafe kaydedildiği bir dönemde tertiplenen bu menfur terör eylemini şiddetle kınıyoruz.

Irak’ta yeniden tırmanma eğilimi gösteren terör eylemleri Irak halkının birbiriyle kenetlenerek ülkeleri için demokratik, istikrarlı ve müreffeh bir gelecek inşa etme iradesini kırmayı hedeflemektedir.

Iraklı kardeşlerimizi bu zor günlerinde tüm ayrılıkları bir kenara bırakarak sağduyu ile birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeye davet ediyoruz. Türkiye, ülkeyi tekrar bir istikrarsızlık ve kargaşa ortamına sürüklemek isteyen terör odaklarına karşı yürüttüğü mücadelede kardeş Irak ile dayanışma içerisinde olmaya devam edecektir.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle