GeriDünya Dışişleri Bakanı Davutoğlu Hırvatistan'da
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dışişleri Bakanı Davutoğlu Hırvatistan'da

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Hırvatistan Dışişleri ve Avrupa ile Entegrasyon Bakanı Gordan Jandrokoviç'in davetlisi olarak bugün sabah saatlerinde Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'e geldi.

Davutoğlu, Zagreb havaalanında Türkiye'nin Zagreb Büyükelçisi Umur Apaydın, büyükelçilik mensupları, Hırvatistan'ın Ankara Büyükelçisi Gordan Bakota ve Dışişleri Bakanlığı Protokol Müdürü İvan Maşina tarafından karşılandı.

Davutoğlu, bugünkü resmi temasları çerçevesinde Cumhurbaşkanı Stjepan Mesiç ve ardından Başbakan Jadranka Kosor tarafından kabul edilecek.

Öğle saatlerinde Hırvatistan ulusal meclisini ziyaret ederek Meclis Başkan Yardımcısı İvan Jarnjack ile görüşecek olan Davutoğlu, görüşmenin ardından onuruna verilecek yemeğe katılacak.

Davutoğlu, öğleden sonra da Hırvat mevkidaşı Gordan Jandrokoviç ile yapacağı ikili görüşmenin ardından, heyetler arası görüşmeye başkanlık edecek.

Davutoğlu ile Jandrokoviç, resmi görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı yapacak.

Resmi temaslarını bugün akşam tamamlayacak olan Davutoğlu, yarın öğle saatlerinde ülkenin tarihi kenti Dubrovnik'e hareket edecek.

Duvrovnik Belediye Başkanının konuğu olarak kentin tarihi ve turistik yerlerini gezecek olan Davutoğlu, Türk iş adamı Fettah Tamince'nin inşa edip işlettiği Rixos Libertas otelini de ziyaret edecek.

Bakan Davutoğlu, resmi temaslarının ardından yarın akşam, Medeniyetler İttifakı Güneydoğu Avrupa Bölgesel Stratejisi Bakanlar toplantısına katılmak için Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'ya gitmek üzere Hırvatistan'dan ayrılacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle