GeriDünya Diren Dede'nin katili suçlu bulundu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Diren Dede'nin katili suçlu bulundu

Diren Dede'nin katili suçlu bulundu
refid:27794622 ilişkili resim dosyası

ABD'de gece vakti girdiği garajın sahibi tarafından vurularak öldürülen Türk asıllı Alman vatandaşı Diren Dede'nin (17) katili taammüden cinayetten suçlu bulundu.

Montana eyaletinde görülen ve 10 saat süren karar duruşmasında jüri, katil Markus Kaarma'nın (30) taammüden cinayetten suçlu olduğuna karar verdi. En az 10 yıl hapis yatacak Kaarma hakkındaki ceza 11 Şubat’ta verilecek. Kaarma, kararı temyize götürebilecek.

Kararın açıklamasının ardından Diren'in mahkeme salonundaki ailesi büyük sevinç yaşadı.

Diren Dedenin katili suçlu bulundu

Diren Dede'nin anne babası Gülçin ve Celal Dede kararı duyunca böyle tepki verdi. Gülçin ve Celal Dede davayı yerinde izlemek için Hamburg’dan ABD’ye gitmişti.

Diren Dedenin katili suçlu bulundu DİREN DEDE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Öğrenci değişim programı için ABD'ye gelen Diren Dede, 27 Nisan’da girdiği garajda pompalı tüfekle öldürülmüştü. Kaarma, daha önce evinin soyulduğunu ve bu yüzden can güvenliğinden endişe ederek Diren’i vurduğunu savunmuştu. Fakat komşuları, polisin soygun olaylarıyla yeterince ilgilenmediğini düşünen Kaarma ve kız arkadaşının, hırsızları tek başlarına yakalamak için tuzak kurmaya karar verdiklerini aktarmıştı.

Diren Dedenin katili suçlu bulundu "SALAKLAR SEVİNMENİZ LAZIM"

Jüri, pompalı tüfekle üç el ateş eden Kaarma’nın, aradan bir süre geçtikten sonra yaralı olan Dede’yi dördüncü kez başından vurduğu sonucuna ulaştı. Jüri, Kaarma'nın evini ve ailesini korumak için silah kullanma hakkı olsa da son atışı sadece öldürmek amacıyla yaptığına karar verdi.

Diren Dedenin katili suçlu bulundu

Diren'i öldüren Kaarma

Diren Dedenin katili suçlu bulundu

Kaarma'nın avukatı, hayatını kaybeden Diren'in ABD'de yaygın olan “garage hopping” geleneğince yabancı garajlarda alkol ve benzeri içecek aradığını iddia etmişti.

Diren Dedenin katili suçlu bulundu O ACIYI BİR KEZ DAHA YAŞADI


Yorumları Göster
Yorumları Gizle