Dünya Haberleri

DÜNYA

  Diplomata tecavüz edip, öldürmüştü: Yakalandı

  AA
  18.12.2017 - 21:55 | Son Güncelleme:

  İngiltere'nin Beyrut Büyükelçiliği çalışanı Rebecca Dykes'in katili yakalandı.

  Lübnan Emniyet Müdürlüğünden bir yetkili, AA muhabirine yaptığı açıklamada, cumartesi gecesi bir otoyol kenarında cesedi bulunan İngiltere'nin Beyrut Büyükelçiliği çalışanı Dykes'in katilinin yakalandığını söyledi.

  Farklı suçlardan sabıkası olan ve cinayeti itiraf eden katilin, 35 yaşında Lübnanlı taksi şöförü olduğunu belirten yetkili, zanlının sorgusunun devam ettiğini ve olayda siyasi bir nedenin olmadığını vurguladı.

  TECAVÜZ EDİP BOĞMUŞ

  Lübnan İçişleri Bakanı Nihad el-Menşuk, sosyal medya hesabından bugün yaptığı açıklamada, yaşanan olay nedeniyle üzgün olduklarını, katilin hızlı bir şekilde yakalandığını ve Lübnan'ın yabancılar için güvenli bir ülke olduğunu ifade etti.

  Başkent Beyrut'un kuzeydoğusundaki Metn bölgesindeki otoyol kenarında cumartesi gecesi polis ekiplerince Dykes'in cesedi bulunmuştu. Adli tıp kurumunda yapılan inceleme sonucunda, İngiliz diplomatın öldürülmeden önce tecavüze uğradığı, ölüm nedeninin ise boğulma olduğu tespit edilmişti.

  IRAK VE LİBYA'DA ÇALIŞMIŞ

  Olayın ardından başlatılan soruşturmada Dykes'in, gece yarısı eğlenmek için gittiği bardan çıktığı ve bir taksiye bindiği bilgisine ulaşılmıştı. Daha önce Irak ve Libya'da çalışan Dykes, Ocak 2017'den bu yana Lübnan'da İngiltere hükümetine bağlı Uluslararası Kalkınma Departmanı'nda görev yapıyordu

  İngiltereyi sarsan haber... Genç İngiliz diplomata tecavüz edip öldürdülerİngiltere'yi sarsan haber... Genç İngiliz diplomata tecavüz edip öldürdüler

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Etiketler: ingiltere , diplomat
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı