Dünya Haberleri

DÜNYA

  Diana’yı saray mı ortadan kaldırdı

  Hürriyet Haber
  22.10.2003 - 02:02 | Son Güncelleme:

  Prenses Diana'nın kendisini öldürteceğinden korktuğu kişinin kayınpederi Prens Philip olduğu anlaşıldı. Prens Philip'in suikast girişiminden korkan Diana, ölümünden on ay önce uşağı Paul Burrell'e yazdığı bir mektupta, trafik kazası komplosuyla öldürülmekten korktuğunu söylemişti.

  The Sun Gazetesi'ne göre, Prens Charles ile Prenses Diana'nın evlilikleri çatırdamaya başladığında Edinburgh Dükü olan Prens Philip, arabuluculuk rolü üstlendi. Diana'nın uşağı Paul Burrell'e bıraktığı mektuplarda Prens Philip, ‘‘Aklı başında birinin seni Camilla için terketmesini düşünemem’’ diyordu.

  Prens Philip, ‘‘İkinizin de sevgililerinizin olmasını onaylamıyoruz. Charles'ın düzeyindeki birinin her şeyi Camilla için riske atması aptallıktır. Onun için seni terk etmesini aklımızdan geçirmedik’’ diyordu. Prens Philip'in baskıları artıkça Prenses Diana, arkadaşlarına kayınpederinin kendisini öldürtmek istediğini söylemeye başladı.

  Burrel, Prens Philip'in Diana'yı mektup bombardımanına tuttuğuna, zaman zaman kullandığı kaba dille Prenses'i rahatsız ettiğine işaret ederek, ‘‘Diana mektupları asla yırtmadı. Mektupların fotokopilerini güvendiği arkadaşlarına yolladı’’ diyor.

  Diana'nın 1988-1993 yılları arasında korumalığını yapan Ken Wharfe ise Prenses'in paranoyak bir şekilde komplo teorilerine taktığını öne sürerek, ‘‘Her yerde komplo görüyordu. Sık sık trafik kazasında ölmekten söz ediyordu’’ diye konuşuyor.

  Daily Mirror Gazetesi, önceki gün Diana'nın mektubunda geçen ismi sansürlemeyi tercih etmişti. The Sun ise mektupta karalanan ismin açıklanması gerektiğini belirtti ve yasaları karşısına almamak için ‘‘Philip ölmemi istedi’’ manşetini atmakla yetindi.

  MUHAMMED EL FAYED:

  Diana bana da suikasttan korktuğunu söylemişti


  Prenses Diana ile aynı kazada ölen sevgilisi Dodi Fayed'in babası Muhammed El Fayed (70), Diana'nın, Prens Philip'in tehditlerini kendisine de söylediğini ileri sürdü. Ünlü Harrods mağazasının sahibi Fayed, şu açıklamayı yaptı: ‘‘Güney Fransa'daki bir gezi sırasında Diana bana, 'Bana bir şey olursa, ne yap yap bu kişileri açık et. Tehditleri yayan kişi Prens Philip'tir' dedi.’’ Fayed'e göre Diana, Prens Charles'a evlilik yolu açılabilmesi için bir helikopter ya da otomobil kazasında öldürülebileceğini söylüyordu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı