Dünya Di’nin aracına beyaz parlak ışık tuttular
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Di’nin aracına beyaz parlak ışık tuttular

Di’nin aracına beyaz parlak ışık tuttular

Prenses Diana ile Mısırlı sevgilisi Dodi El Fayed’in 1997’de Paris’te öldüğü feci trafik kazasıyla ilgili soruşturmada konuşan bir Fransız tanık, olayın suikast olduğu iddialarını güçlendirecek açıklamalar yaptı.

Tanık, bir motosikletten Diana’nın bulunduğu araca parlak bir ışık tutulduğunu, Mercedes’in bundan sonra kontrolden çıktığını söyledi.

FRANCOIS Levistre adlı tanık, İngiltere Yüksek Mahkemesi’nde önceki gün verdiği ifadede, Prenses Diana’nın içinde bulunduğu Mercedes’e, Paris’teki Pont de l’Alma tünelinde beton direğe çarpmadan önce "parlak, beyaz bir ışığın tutulduğunu" iddia etti.

Kaza sırasında aracıyla oradan geçtiğini söyleyen Levistre, "Diana’nın bulunduğu Mercedes’e, yanından geçen bir motosikletten güçlü, parlak ve beyaz bir ışık yöneltildi. Ardından Mercedes birkaç kez yoldan çıktı ve direğe çarptı. Işığı yönelten motosikletli kaza sonrası Mercedes’e yaklaştı, içeri baktı ve yanındaki arkadaşına ’tamam’ der gibi bir işaret yaptı" diye konuştu. Levistre, "Neden yardım etmediniz" sorusuna ise "Korktum, çünkü adamlar tetikçiye benziyordu" cevabını verdi.

Kazada ölen Dodi El Fayed’in babası Muhammed El Fayed, Diana ve oğlunun 10 yıl önce Kraliçe Elizabeth’in eşi Prens Philip tarafından hazırlanan bir planla öldürüldüklerini savunuyor. El Fayed, bu plan gereği İngiliz gizli servis ajanlarının Mercedes’in sürücüsü Henri Paul’ü yoğun ışıkla kör ettiğini iddia etmişti. Levistre’nin sözleri böylece El Fayed’in iddialarını da doğrulamış oldu. Ancak savunma makamı, sabıkalı biri olan Levistre’nin kaza sırasında saatte 100 kilometre hızla giderken bu denli ayrıntılı tanıklık etmesini şüpheli buluyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle